SAVAITĖS ATRADIMAI #4 KŪRYBINGAI

Skaitykite daugiau: https://atradimuose.com/2017/09/18/savaites-atradimai-darbai/

-Darželio reikalai-

Laikas bėga kažkokiu kosminiu greičiu (akiplėšiškai per anksti pradėjo šmėžuoti pirmosios kalėdinės reklamos). Tokiomis akimirkomis ateina supratimas, kad laikas visuomet buvo ir bus gerokai greitesnis už mus. Vis labiau norisi įgyti gebėjimų jį suvaldyti. Sustabdyti, ištęsti vos užsimanytum ir įsidėti į atmintį tų akimirkų nepaprastą saldumą.

Dabar, kai Kotryna lanko darželį, laikas tampa dar brangesnis ir norisi kiekvieną laisvą minutę skirti tik mums ir jai.  Myluoti, bučiuoti, apglėbti ir kvėpuoti vien ja (juk žinote tą jausmą tarsi galėtum sugerti savo kūdikį visą į save)? Ji taip sparčiai keičiasi, išmoksta naujų dalykų ir mane apninka baimė ką nors reikšminga praleisti, nepamatyti pačiai pirmajai. Štai, kažkurią dieną pasiėmiau ją iš darželio su surištu pirmuoju jos plaukų kuodeliu ir nejučia suspaudė širdį, kad tai padariau ne aš. Esu tikra, jog panašias emocijos patiria visos mamos bei tėčiai. Visgi, nepaprastai džiaugiamės, kad Kotryna iš karto įsimylėjo savo darželįbei auklytes. Kelis kartus net pastebėjome, kaip ji pykteli, kuomet ateiname jos pasiimti pačiame žaidimų siautulyje. O mes negalime būti laimingesni, kad pavyko rasti vietą, kur ją galime užtikrintai ir ramiai palikti pagloboti.

-Gaudant saulėtas dienas- 

Užtat savaitgaliai būna tik mūsų! Gaudydami šiltas savaitgalio dienas (arba vos kelias jo valandas), keliaujame tyrinėti naujų pažintinių takų. Jau tampa rimtu iššūkiu surasti kažką naujo ir mums tinkančio tiek pagal atstumą, tiek pagal tako sudėtingumą. Visgi, tuomet, kai iš tiesų įvyksta atradimas, pasikrauname energijos ir emocijų visam savaitgaliui. Miškas veikia nepaprastai raminančiai. Šilėnų apylinkių maršrutą rekomenduojame suspėti išbandyti dar šį rudenį.

Antroji nuotraukoje – besididžiuojantis ir laimingas tėtis, rankomis apglėbęs visą savo pasaulį. Kelionė su vaikais nėra jau tokia sudėtinga, kai tinkamai jai pasiruoši arba nusiteiki. Tiesiog vaikai kartais verkia ir būna irzlūs, tad nieko čia nepadarysi. Tuomet tereikia juos stipriai apglėbti arba pasiimti dėmesį nukreipiančių mėgstamų užkandžių. Kotryna doroja prosenelių sode vis gausiau nokstančius obuolius.

Processed with VSCO with preset

Processed with VSCO with f2 preset

 – Muziejų vaikai-

Tuo tarpu lietingomis dienomis renkamės kurį nors Vilniuje esantį muziejų. Išradingumas jau ima sekti, nes, rodos, viskas išbandyta begalės sykių. Nieko, vėl kartosim ir žinau, kad kiekvieną sykį bus savaip įdomu bei netikėta. Esu visiškas muziejų vaikas (taip, čia aš), o mano mažasis vaikas ne mažiau mėgaujasi naujomis vietomis ir jų tyrinėjimu. Tik tėčiui galbūt kiek didesnis galvos skausmas, kai mūsų mažoji nori užlipti ant visų įmanomų objektų, liesti eksponatus, o geriausia – įsidėti į juos burną arba parsinešti su savimi namo. Aš į tai reaguoju kur kas ramiau ir tik šypsausi tyliai galvodama, kad ji visaip kaip mama.

Apsilankymas Valstybės pažinimo centre buvo visiškai puikus. Kotryna turėjo laisvę bėgioti po patalpas ir liesti viską, kas leidžiama arba ne. Pirmoje nuotraukoje ji pasiėmusi nešasi knygas į namus. Pavasarį tikrai dar sugrįšime, nes muziejaus kiemelyje galima jaukiai pasėdėti, o galbūt net surengti mini pikniką.  Mes juk mėgstame į viską pažiūrėti kūrybiškai.

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with preset

Processed with VSCO with a2 preset

Processed with VSCO with a8 preset

Naujas jos mėgstamiausias – 

Pusiau slaptuose Verslių mamų pašnekiuose susipažinau su Milda, kuriančia daug dailių dalykų kūdikiams ir vaikams. Milda pasisiūlė Kotrynai suverti pirmąjį jos papuošalą iš silikoninių rutuliukų, kurie naudojami ir kūdikių kramtukams.

Nors, tiesa, Kotryna dar nesuprato, jog šis naujasis dalykas yra skirtas nešioti ant kaklo, bet užtat sugalvojo mažiausiai dvidešimt skirtingų būdų, kam panaudoti papuošalą. Jis buvo perdėliojamas iš vieno indelio į kitą, maunamas ant visų žaislų, tapo maudynių atributu, o galiausiai netgi virto karūna ir kramtuku. Vis dažniau pastebiu jos didėjantį kūrybiškumą ir nieko nėra geriau negu stebėti savo mažąją, bandančią pažinti ir tyrinėti šį pasaulį. Jei ji nori, kad jos papuošalas virstų karūna, traukiniu, makaronu ar dar kažin kuo netikėta – tebūnie, nes tai jos žaidimai ir jos pasaulis. Labai dažnai pasižadu sau nebūti tuo žmogumi, kuris stabdytų jos kūrybiškumą, nes noriu, kad ji pažintų aplinką savo atrandamais būdais.

Mintyse jau pradedu dėlioti preliminarų kalėdinių dovanų sąrašą visiems mūsų bičiulių vaikams (o jų taip sparčiai gausėja) ir esu nusižiūrėjusi Mildos mezgamas kojines. Šios būtų Lietuvos vėliavos spalvų. Visiškai tobula dovana mano supratimu.

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with c1 preset

-Kova su alergija-

Jau pirmaisiais Kotrynos gyvenimo mėnesiais pastebėjome jos polinkį į alergiją, kuri kartkartėmis suintensyvėdavo. Gydytojai ramino patardami atidžiau rinktis maistą ir skalbimo priemones. Po to sekė ilgos paieškos parduotuvių lentynose ir internete, ieškant tinkamiausių skalbimo miltelių bei narpliojant jų sudėtį. Jau kelis mėnesius apsistojome ties šiais skalbimo lapeliais, juose suradę viską, koks mums reikia ar ko nereikia: hipoalergiški, be fosfatų ar kitų dažiklių, chloro baliklio bei kitų negerumų.

Tai buvo pagrindiniai kriterijai, tačiau šalia visa to dar džiaugsmo sukėlė tai, kokioje mažoje pakuotėje jie atkeliavo. Nors dėžutė vos telpa vienoje rankoje, tačiau šių lapelių pakanka 32 skalbimams.  Nemėgstu apkrauti namų bereikalingais ir visur išsimėčiusiais daiktais, todėl šitas dalykas tapo visai nemažu atradimu mūsų šeimai.

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

-Išlaukti tos akimirkos-

Kai kurioms dovanoms reikia laiko. Taip nutiko ir su šiuo mediniu arkliuku. Kuomet Kotryną jį gavo pirmojo gimtadienio proga nuo mūsų mylimų Rūtos ir Dariaus, visus du mėnesius jis stovėjo neišpakuotas, o mažoji praeidavo pro jį tarsi pro nematomą objektą. Kol vieną dieną pastebėjome, kad jau atėjo laikas. Tėtis išgręžė kelias skylutes ir akliukas pagaliau įgavo pavidalą bei tapo dar vienu mūsų namų gyventoju.

Vos  Kotryna ant jo užsilipa, atidedame visus savo darbus į šalį ir žiūrime į ją tarsi į didžiausią pasaulio stebuklą. Namai prisipildo krykštavimo ir medžio girgždėjimo. Išties stebuklinga akimirka, kai pasidaro taip gera.

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

-Nauja veikla-

Jau seniai svarstėme apie naujo (nors greičiau reikėtų sakyti pirmojo) fotoaparato įsigijimą. Pasikalbėdavome ir atidėdavome, nes, auginant vaiką, nenumatytų išlaidų neišvengdavome. Visgi, Vilhelmas vieną dieną pasakė, kad, artėjant mano gimtadieniui, po bemaž 4 metų svarstymo, jau reikėtų jį įsigyti. Augant Kotrynai ir vis dažnėjant mano vedamoms ekskursijoms, norisi, jog šios akimirkos išliktų užfiksuotos kokybiškai ir ryškiai. Be to, fotografuoti man visuomet itin patiko, todėl po truputį pradedu net braižytis, dėliotis, ieškoti netikėtų erdvių ateities būsimoms fotosesijoms.

Pasitarę su bičiuliu fotografu, išsirinkome šį gražuolį iš fotoaparatas.lt. Vis dar vyksta pažindinimosi ir mokymosi procesas, bet esu tokia laiminga, jog greičiausiai nebereikės jokios nei gimtadienio, nei kalėdinės dovanos.

-Gerinant odos būklę-

Esu taupus žmogus ir kažką įsigyju tik daugybę sykių apsvarsčiusi, įvertinusi. Visgi, yra dalykų, kuriems lėšų nebūna gaila. Tai – sveikata, knygos, kelionės bei veido odos priežiūra. Ši nuo pat paauglystės yra labai problematiška, o stresas, nesibaigiantys darbai ir nuovargis gerokai pablogino situaciją.

Pastarąjį kartą, kai buvau pas savo kosmetologę Ireną, ši labai pagelbėjo sutvarkyti reikalus. Negailestingai konstatuodama, kad mano oda yra ypatingai  jautri, suerzinta ir praradusi drėgmę, Irena parinko Oxygen profesionalios kosmetikos priemones bei prasidėjo gydymo procedūrą, vardindama įvairiausius burtažodžius. Šiuos vadinu taip vien todėl, kad kiekvieną naujos priemonės potėpį, lydėjo Irenos išsamūs pasakojimai.  Štai, kaip viskas vyko:

1) veidas nuvalomas valikliu, kurio sudėtyje  yra saulėgrąžų sėklų aliejus, deguonies kompleksas ir hialurono rūgštis;

2) oda nušveičiama su čia pat padaroma priemone, sujungus du produktus. Į vienos iš jų sudėtį įeina aliejus, deguonis ir alantoinas (nuramina odos uždegiminę reakciją, skatina gijimą, skaistina odą), kitos – kriogeninis aktyviklis, skatinantis kolageno sintezę;

3) tuomet seka tonizuojantis gelis su alavijo ir levandų ekstraktu, alantoinu , adenozinu ir kitais priedais;

4) bene svarbiausias momentas – tepama drėkinamoji želė su 30 proc. hialurono rūgštimi ir specialaus aparato pagalba užtikrinamas jos patekimas į gilesnius sluoksnius;

5) galiausiai – raminamoji kaukė su žaliųjų ir raudonųjų dumblių ekstraktais bei mentoliu, pasižyminti priešuždegiminiu poveikiu, atstatanti stangrumą;

Atsisveikinant išlydėjo užtepusi kremo su vitaminu E, užtikrinančio man taip būtiną ilgalaikį drėkinimą bei stiprinančio odos epidermį. Nujaučiu, jog eilės gali padidėti, tačiau jei iki šiol taip ir neradote sau tinkamos kosmetologės, susisiekite su Irena, kuri dargi be kita ko yra profesionali medikė. Tokiais atradimais dalintis negaila.

Įsimintos savaitės, 

Sonata 

 

Skaitykite daugiau: https://atradimuose.com/2017/09/18/savaites-atradimai-darbai/