Lolita Bikuntaitė

Auklėtoja 1.5-3 metų vaikų

Apie mane

Sveiki, esu Lolita. Psichologijos bakalauro studijas baigiau 2015 metais, ir įgijau psichologo bei psichologijos mokytojos profesiją, bei pasirinkau dirbti darželyje su 1,5 – 3 metų mažulėliais. Kodėl?
Vaiko raida, gebėjimas adaptuotis aplinkoje yra gyvybiškai svarbūs procesai, tačiau man patraukliau yra gilintis į vaiko ugdymo procesą bei pačiai jame aktyviai dalyvauti.
Kas man yra pedagogas? Tai asmuo, turintis svarbią misiją – ugdyti žmogišką žmogų. Ne robotą ar mašiną, bet savarankišką, savimi pasitikinčią, žingeidžią, gebančią lanksčiai mąstyti asmenybę. Pasaulio, emocijų ir savęs pažinimas, pasitelkiant žaidimus – svarbus aspektas siekiant užtikrinti deramą mažulėlių raidą. Nuo to priklauso, ar vaikas sėkmingai „pereis“ tam tikrus raidos etapus, ar įgis saugumo ir pasitikėjimo jausmą, akcentuos savąjį „aš“. Mėgstu keliauti, pažinti skirtingas kultūras, skirtingų tautybių žmones. Vien dėl to tikiu, kad jau nuo mažų dienų privalu skiepyti vaikams platesnį gyvenimo, skirtingų kultūrų, tradicijų pažinimą, įvairiapusį ir sveiką požiūrį į aplinką. Mokyti bendrauti ir bendradarbiauti vienus su kitais, būti tolerantiškiems šalia esančiam. Drįsčiau teigti, kad kūrybiškumas ir vaizduotė – neatsiejama mano tapatybės dalis, todėl dirbdama su mažiausiais siekiu kurti aplinką, kuri skatintų smalsumą bei kūrybiškumą. Kiekvienas vaiko pasiekimas atneša džiaugsmą ne tik tėveliams, bet ir man. Gera matyti savitą, unikalų vaiko augimą ir jame aktyviai dalyvauti. Tikiu, kad nuoširdus rūpestis, dalinimasis bei pagarba vaikui – tai kertinės vertybės mano, kaip pedagogo darbe ir raktas į kiekvieno vaiko širdį.